Dáváme dohromady logo

logooo.jpg

Každou středu od půl devátý sedíme s chlapci z ČESYKu v Saše a řešíme úkoly spojené s Železným dědkem. Na nápady opravdu nejsme chudí. A už jsme dospěli do fáze, kdy vytváříme přesné postupy, jak je budeme uvádět do praxe. Dokonce už je do praxe i uvádíme. Například logo Železného dědka. Pojďte se podívat, jak vzniká…

Všechno, na co se podíváte, má v sobě zakleto nějakou myšlenku. Každá věc na vás nějak působí, ovlivňuje vás. Ta věc vypráví příběh, který vám dává přečíst. Můžete se setkat s ubohými příběhy nedomrlých pisálků ale také s barvitými a vášnivými veledíly, které si vás podmaní sotva se na tu věc podíváte.

A tohle právě řešíme. Pyšně totiž věříme tomu, že Železný dědek v sobě skrývá příběh trochu odlišný od ostatních závodů. A právě se snažíme přijít na to, jak tohle vyjádřit. Jak spojit do jednoho obrázku skoro pětadvacet let práce organizátorů a následné dřiny závodníků, které se opakovaly rok za rokem. Jak do jednoho obrázku vsadit náročnost trasy kombinovanou s těmi skvělými rurálními panoramaty:o) A navíc tam vložit, že to ČESYK převzal pořadatelskou štafetu a bude se snažit závod dál rozvinout!

Trochu moc otázek pro prosté cyklisty z ČESYKu. Přizvali jsme si proto kamarády. Rudu Žofku, vizionářského architekta, ze kterého srší nápady jak blesky z Poseidonova trojzubce. A také Rudova kamaráda, akademického malíře Viléma Baleje, jehož nespoutaný naturel se jen velmi těžko popisuje písmem.

Právě k těmto lidem věci promlouvají mnohem více než k nám, obyčejným smrtelníkům. Proto jsme se spolehli na jejich magickou schopnost číst příběhy věcí. Věřili jsme, že dokážou přečíst dlouhou story Železného dědka a stejně jako vám maminka ze spousty druhů zeleniny, koření a dalších tajemných ingrediencí udělá lahodnou svíčkovou, tak i hoši vezmou všechny ty oběti, krev, pot, slzy, neskutečnou dřinu, spalující slunce, vichr, déšť, chlad, nemilosrdné soupeře, totální vyčerpání, vítězství, prohry, pocit dobře odvedené práce, kamarádství, nepřátelství… Že tohle všechno dokážou přetvořit do jednoho obrázku, který vám bude vyprávět příběh cyklistického silničního závodu Železný dědek.

Už brzy budete moci posoudit, jak se jim to povedlo. Určitě jste pochopili, že průvodní obrázek tohoto článku je fakt jen průvodní :P