My kluci a holky z Česyku, kteří doma nejsou ku prospěchu a pomoci, vyrážíme každým rokem kolem 10 hodiny na švih do okolních lesů a luk. Letos se sešla jen partička svobodných mládenců, prostě bez manželek a mini bikerů to jde snáz. Ptát se 24.12. manželky, jestli se mi chce na kolo je prostě předem odsouzeno k neúspěchu.

Na nádraží dorážim lehce po 10 a nevidim na bajku vůbec nikoho. Po chvíli se blíží dres ANLENU a údiv můj nebere konce. Ortodoxní silničář Zdenda (mezi přáteli řečený Rypáček) si to ke mě hasí na HORSKÉM kole. Přejem si pěkný svátky, za chvíli doráží Mahagoni, taky udivenej že vidí Zdendu a hurá nabrat kalorie a kluky Maříky do Pořičí. Mářa Family nezklamala, mega tác cukroví a už se futrujem. Dík moc, dobrota, hlavně ty s rumem.

Vyrážíme po tankodromu Bukovance směr trasy Zbořeňáku, led a sníh šustí pod koly, paráda. První terén a už slyšim za sebou bublat potůček-Zdenda kleje, Horský kola sou ZLO, mám zadní plášť v prdeli, Marku tak si to poď vole zkusit na mym bajku. My se samozřejmě moooc bavíme a slibujem Zdendovi už jen krásnej asfalt-)) , ale myslim že tomu nevěří ani Zdenda na 15 let starym Authorovi s véčkama (sjetejma) a zadní pláštěm se vzorkem alá Rossi na velký ceně.

Valíme proti trati závodu Zbořený kostelec, super singletracky na sněhu, brzdy kvílej a hurá sjezdem k chloubě českýho průmyslu-fabrika JAWY a hlášky typu-Dřív se Japončíci od nás učili dělat mašiny a teď by se asi smíchy posrali. Další zastávka Týnec u Rádi, neni doma, cukroví nebude. No nic, jedem dál směr Krusičany terénem.

Z krásný cestičky koně udělaly oranici, která zmrzla a to je pak nádhera poježdění. Nádáváme všici, Zdenda háže kolo do maliní a zas kleje. Po oranici jak na velký v Pardubicích výšlap do krpálu, Mahagoni se snaží jet, na sněhu to moc nejde. Pak zkouší i sjezd, pár pádů, ale nakonec to dává. Po přejezdu pole Zdenda padá do smrčků, už ani nenadává a jen se směje.

Chvíli po silnici, pak přes les pod Neštětickou horou směr Chlum u Kožlí. Na vrcholu skupinové foto a vtípky všeho druhu. Teď nás čeká krásnej sjezdík po značce (kdo zná, musí potvrdit). Mahagoni dole první i přes držkopád, Já s Mářou na pevný vidlici trpíme. Dole ale všici spokojení, dokonce i Zdenda. Pak pod Kožlí směr Konopiště k medvědovi. Kazimír ale chrápe, tak dáváme vánočku sami (dík Marku) a jedem přes město na námestí, Zdenda se loučí, příště prej ať je víc terénu-)) My kucí z Česyku tradá přes Bedrč (celkem sme jí hnali) do Mrače, kolem dědka Kokota do Čerčan. Rozloučení s Mářa bros. a hurá domu na zlatý prase.

Tradičně se vyjížďka povedla, jen ten počet bajkerů byl nic moc. Tak snad na ten novej rok bude líp.

A tradiční hlášky pro tento den byly:

už klasika – Dneska tě ty mladý hned pošlou do prdele!

– Horský kola sou zlo

– Kdybych byl tak mladej, jak sem svobodnej,to bych byl puberťák

Dík. Mářa, Lahváč, Zdenda, Mahagoni a Lustig.

This article has 6 comments

 1. Mahagoni

  „Zdendo, proč si nekoupíš nějakej lepší plášť?“
  – „TY VOLE! DO HORSKÝHO ANI KORUNU!!!“

  „Kde já mohl bejt za tu dobu, kdybych jel na silnici!!!… Nejmíň u Tábora!“ 😀

 2. rypáček

  Veselko moc pěknej článek. Pobavil jsem se. Jak píšeš v závěru vyjížďka byla super. Doufám že na novoroční bude přát počas aby jsme mohli zase vyjet.

 3. Kajman

  2 mmyšakofff: ty vole,já byl 2 dny v práglu a přijely sme vo půl 4 ve čtvrtek domu.Takže já se chystám na Novoroční.
  Klucííí,a holkíííí,se mnou na Novoroční 100% počítejte,budu tam jak na koni.
  2 článek: moc sem Vám záviděl,hlavně ty hlášky,to se musí zažít.Ahoj 1.1

 4. Mářa

  jo Zdendo, na Novoročku určitě prijed. Dame i, kvuli tobe, vic terenu, jak jsi v Benesove rikal 😀