Den 1.-čtvrtek

Byl to čtvrtek odpoledne, kdy všichni kdo mohli, odjížděli z domoviny po 14 hodině. Mě vyzvedal Daník, pán z Jechýnku, v 15,00 a to přesně, až se mi ta jeho dochvilnost nehodila. Potřeboval sem tak ½ hoďky a bylo by to fajn. Toho dne jakoby se všichni čerti ženili a my vyjížděli nakupovat potravimy a zásoby do Říčan v absolutní černotě, přičemž po pár kilometrech jízdy začala strašná vichřice s kroupama.

Po nákupu byl sraz s Mahagonim v 5 na Chodově, ale 2 telefonáty od Marka nám napověděly, že tomu tak nebude a tak jsme se viděli až na krásnou 6-tku. Vyrážíme tedy směr Karlovy Vary, Nejdek a  Horní Blatná. Suprová nálada v autě na sebe nenechala dlouho čekat a tak nám cesta 2 a ½ hodiny nepřišla zas až tak dlouhá. Sraz byl na chajdě, kde už téměr všici čekali na potravinový vůz, hladoví a netrpěliví. Dočkali se a pozdní večeře, kdy Danů, náš nejlepší kuchař, udělal opravdu pozdní hustou polivku, aby nasytil naše hladové krky, byla výborná.

Zúčastnění: Spevča, Lustig, Kobreti, Danů, Mahagoni, Kajman, Foxík, Tompo, Medvěd, Evík, Milda Styblík, Srna a v pátek dorazil Berny.

Den 2.-pátek

Ráno vstávačka na 8, akorát děti byly aktivní, takže ti minimálně o hodinu dřív. Snídaně kdo si co našel a než si všichni dali kola do cajku, tak byla 11. Trasu vybíral starej Lustig, na Poděbradce, orientačním závodě dvojic, druhý nejlepší  v práci s mapou. Po včerejším celodenním a nočním dešti jsme opravdu po pár set metrech vjížděli do mocného bahna a tady začala story CESTOU NECESTOU. Kdo měl blatníky, byl na tom trochu líp než ostatní, ale všechny udivoval Foxík, který po 65 km přijel absolutně čistej, vyjma pár kapiček někde na drese. Cesta byla především v terénu, luxusní sjezdy a výjezdy, mnohdy i tlačenky dolů i nahoru.

Zhruba uprostřed cesty jsme ztratili směr a vjeli do bažin a močálů, kde rostla tráva, která měla kořeny ‘‘Jak lidský hlavy utopenej vojáků‘‘, jak Mahagoni vtipně poznamenal na kodrcavou jízdu na nejlehčí převod. Dojeli sme do hotýlku na oběd, někde nad Kraslicemi u Bublavy. Jídlo snad nejlepší ve vesmíru a možná ještě dál, protože v nabídce 4 polívky a jenom tý už se člověk najed, když v ní i lžíce stála a pak vrabce s knedlemi, po kterejch to do kopce už vůbec nejelo, natož šlo.

Dle papírovejch předpokladůspolu soupeřili vrchaři Foxík, Marun a Lustig a pak se někde komíhal zbytek pole. To už sme nabrali směr nazpět a po krásným konečným 12 kilometropvým stoupání v terénu jsme dorazili na chalupu zas..ný jak nikdy. Po koupeli a výborný večeři od šéfkuchaře se ten den šlo spát poměrně brzy.

Den 3.-sobota

Po snídani byla vyhlášena trasa směr rozhledna, Vlčí jámy, Boží Dar-Klínovec a pak se uvidí. Jelo se s děckama a byla to fakt prdel, když nás Medvěd předjel z kopce na nejtěžší převod a byl pak strašně zklamanej, že mu zas do kopce všichni ujížděj, protože ho bolej nožičky. Ujelo se s nima 25 km po několika neúspěšných pokusech o oběd v přeplněných nebo zavřených hospodách. Po obědě na Božáku se jelo jakjinak než do kopce na Klínovec, kde jsme se všichni shodli, že tam je to opravdu strašný, co se týče stavu objektů. Asi klasickej TUNEL.

Nabrali sme směrt na Plešivec, nyní rozhlednu v rekonstrukci, a po krásných 50 km sme dorazili domu. Někdo čerstvý, někdo kaput. A kdo si nepospíšil, tak měl teplou vodu lehce před půlnocí, protože 1 bojler na 13 lidí je málo.

Na dnešní večer bylo avízo, že bude promítána cesta Jižní Amerikou na kole od Bernyho. Musel to bejt super zážitek, fotky nádherný, ale asi bych to nejel s 50 kilovym  kolem 10 měsíců a ujet 10 500 km…

Den 4.-neděle

Ráno rychle spakovat věci, uklidit horní patro chalupy a hurá na Čedičový varhany a na halušky v Rýžovně. V půl 10 vyrazili Marun s Foxíkem  na silničkách směr domu. Prý to bude nějakých 180 km. Spočítali to, že budou asi okolo 4 doma, což by byli dřív, než my autem. Nakonec z toho bylo 240 km a příjezd v půl 7 večer. Asi druhej den kluci nešli do worku, když si to takhle práskli.

Zbytek grupy po haluškách nabral směr chata, uklidit zbytek chalupy, za což jsme dostali obrovskou pochvalu od majitele a domu směrem Chomutov-Praha. Cesta výborná a jen necelý 2 hoďky.

Takže díky všem za účast a parádní zábavě, protože bez toho by to nešlo.

This article has 2 comments

  1. Mahagoni

    Pornosi, díky za vzpomínku! Bylo to naozaj fajné. P.S. Líba mi říkal, že když přijel tu neděli domu, tak potkal nějakýho kamaráda, takže s ním ještě udělal 15 km kolečko… 🙂

  2. Mr.LUSTIG

    Pedros,super REPORT,diky.Fotos má jen Spevča,tak mu napiš.Vrchaři jen Líba a Mahagon,já jim jen čučel na záda.Snad potrénujem vrchy na Giru-))