Blíží se podzim, konec lan, začátek tlačenky… a  tak Mára příšel s nápadem, co naposled řádně pojezdit a vyrazit někam zkusit novej folklór. Sedli jsme k netu a po chvíli byla volba jasná – vezmem to na jih, lokalita Semmering.V sobotu zrána doráží Kuba s dodávkou, nabíráme Máru,  a hned od rána čumim…Mára tentokrát nebere čtyři mikiny, ale krunýř, kterej nakonec stejně nepoužije, prej vypadá jak robot. Cesta celkem odsejpá,  je to kolem 4 hodin jízdy. U Znojma se  ujišťujeme, že jedeme dobře…vidíme ceduli motokros. Přejíždíme Hatě, zdravíme místní černý mamby, u Vídně lehká štau a jsme na místě. Vítá nás super počasí (Zákopčaník nekecal) a bikepark Semmering, fakt pěkný středisko schovaný mezi alpský štíty.

Na parkovišti už probíhá německo – rakouskej pózing….V tomhle parku sme s Márou poprvé a těšíme se, co zažijem. Už z parkáče je vidět, že zas v cíli bude Pepek Námořník, kopec je to řádnej. No nic, kupujem tikety za dobrejch 17 ojro a jdeme na to. Kubajsz ví, Kuba zná a tak na rozhejbání dáváme freeride lajnu, plnou klopek, boulí, dropíků,  zakončenou sérií dřevěnejch překážek. Jedem na oči, ale ňák tak vše zprvní, skvělá zábava a navíc, konečně víc jezdíme než tlačíme. Během dopoledne odpaňujem všechny tratě a lajny,  gapík dva a půl na šest necháváme na zítra. Trošku je problém s ubytkem, nějako ho nemůžem najít a navíc se kupodivu setkáváme s rakouskou neochotou….fritzkův dvorek dostává hrábě. Nakonec vše dopadne a my posílení géčkem usínáme s pocitem, že gapík zejtra stejně zařve.

Budíme se do krásnýho dne, kolem nás mlíko, ladíme bajky a chystáme se na pojezd. Nahoře jsme úplně první, celej park jen pro nás, stačí si vybrat…., je to Kanada. Odbočujem na levo, a jsme na začátku sjezdový tratě, ta neodpouští, samej kvótr, vostrý šutry, tisíce kořenů a gapík, na kterej se jede ve sračkách ze zatáčky…, nakonec všichni dáváme a dole u nás vládne maximální spokojenost. S klukama sme se shodli, že to byly dva super dny hrozný valchy, tunou hlášek a všem nám bylo jasný, že tu nejsme naposledy.

This article has 11 comments

 1. Kuba

  díky michalovi za napsání reportu.
  jen zapoměl podotknout, že český klucí byli OPĚT nejrychlejší. mluvil jsem s Ádou a jen to potvrdil…

 2. mára

  Kubo,počkej ty si mluvil s Ádou? To mě zajímá,s jakym Ádou,snad ne s Vágnerem?

 3. Kuba

  No jasně Máro, s jakým jiným. Ty ho neznáš? To ti povím, on je uplně normální kluk, uplně v pohodě se s nim dá mluvit

 4. mára

  nodoprdele,já myslel,že jsou tyhle jeliťáci úplně někde jinde… Tak to čumim že je v pohodě. Já zas jednou mluvil s Grácojou, hele tendle kluk je v pohodě… bys čuměl, se tam s náma na sloupstajlu bavil,ptal se vodkadˇ sme a tak. hele fakt pohodička von

 5. mára

  jóóóóó a taky jede strašnou pilu pilu pilu motorovou, víš? je dobrej…

 6. Myšakoff

  no škoda, že s náma nebyl brácha, byl to zas motokros, češi někam přijedou a jedou největí mx….

 7. míca

  Kubo ty si vopravdu mluvil s Ádou jo?Tak to závist.Jo a eště jestli je v poho a normální,hmmm.