Letošní rok jsme opět otevřeli klasickou Novoroční vyjížďkou za medvědy. Tentokrát se nás sešlo skoro „šest půlek“. Dokonce jel i předseda ČESYKu TOMPO. Takže přátelé jak na Nový rok, tak po celý rok :p V článku najdete forografie, video a výsledky z Konopišťského novoročního běhu.

Tak já myslím, že 1.1. musel Starej Lustig opět škytat, protože letošní Novoročka byla více než vydařená. Korporační seskupení ČESYK – RoRace a Friends čítalo odhadem přes 20 bikerů, žiletkářů i DéHáčkářů obého pohlaví. Na tu grupu byl opravdu pěkný pohled.

Ačkoliv jsem přijel přesně včas, všichni z Poříčí odjeli o pět minut dřív. Doufám, že se to se mnou teď nepotáhne celý rok :). Takže stíhačka tankodromem na Bukovany, pod kopcem na mě solidárně čeká Starej Lustig, takže švitoříme až do Chlistova, kde na nás čekala celá skupina. Zřejmě kvůli klasické horské prémii. Trochu překvapením bylo, že na ní vyrazili jen tři borci, ostatní dali přednost bezproblémové cestě terénem. Na kopec jako první vyprděl Starej Lustig a ukázal skvělou formu na 2013.

Následoval sjezd k parkovišti pod Konopištěm a výjezd k medvědovi zakončený technickou pasáží s legendárním slizkým kořínkem. Jako první jel Pornos alias Muž s největší nohou ČESYKu (o číslo víc a už by musel na nohou nosit futrály od houslí) a prokázal, že titul technik ČESYKu mu nenáleží nadarmo. Pak proběhlo focení a jízda na kruháči – pozůstatek z jedné benešovské akce…

Budete se divit „jak to utiká“, ale poprvé jsme Tour de Kruháč jeli na Novoročce v roce 2005! Můžete si připomenout tady. No a pak už šupky dupky k rybníku Brčálníku, kde už se srocoval dav k Novoročnímu běhu. Byli jsme tu už v roce 2011, kdy Lustig dobyl nejlepšího umístění v historii – zalítnul tu 4. flek. Dole pod článkem jsou k dispozici výsledky ročníků od 2011. Letos jsme startovku dost obohatili. Já, Martin, Pík, Milda – nečekané a příjemné setkání – na dvouokruhové trati a Starej Lustig v cyklobotkách na jednom okruhu.

Jako loni po startu pomalu odbíhá smečka chrtů, za kterou funím já. Při výběhu do druhého kola kolem mě prosvištěl Martin ještě s jedním borcem, ale zašil jsem se na ně a držel se jich jako hovno košile (jak říká Danu, nejsilnější muž ČESYKu). Martin mě párkrát natahoval, že jsem za nima visel jen za oči, ale pak se to nějak zklidnilo a když jsme pospolu vydrželi až na hráz, tak jsem věděl, že to půjde. V závěru jsem to nakopnul a Martina udolal.

Běžel jsem s mobilem, takže jsou k dispozici nějaká čísla. Všiměte si nárůstu rychlosti v závěru na tom grafu vpravo 🙂

Bylo fajn, že neběžci vytvořili v cílové rovince bouřlivou atmosféru, kterou si podle mě nejvíce zasloužil pan Patka, ročník narození 1930. K tomu asi není co dodat…

Pak jsme to vzali měsíčňákem zpět. Trochu zpestření v podobě sjezdu u potoka a následném přetržení řetězu Spevčou (Ten kluk má taky „nohy jak konve“. Mezi námi tuhle hlášku jsem nikdy nepochopil, ale je to z nějakého soustředka 😀 )

Bylo to fajn všechny vidět. Nějaké další společné akce by byly dobré. Myslím, že takové soustředko ČESYKu bysme měli rozšířit na Soustředko korporace ČESYK-RoRace 🙂

Výsledky Novorčního běhu Konopiště

Výsledky 2013 xls

Výsledky 2012 xls

Výsledky 2011 xls

Zbytek fotografií je na webu Benešovského deníku.

This article has 19 comments

  1. Hanka

    Super článek! Dovolím si doplnit ještě jeden vtipný moment… Když se čekalo na Spevču, až si opraví řetěz, TOMPO vláčel na kost zmrzlou Blanku k potoku a nutil ji, aby si skoro modré ruce ponořila do vody, že ji to určitě zahřeje 🙂 Překvapivě to nezabralo 😉