Koudelníkův syn s bratrem

Koudelníkův syn s bratrem

Tak sem se nechal překecat Mahagonim a ráno v nedělu valíme do Kutný Hory na finále českýho poháru v XC.Naše Česyk auto v barvách brazilské repre ukrajuje kilometry jak Pasrův Veyron,tak sme u svatý Barčy cobydup.Prezenčka-první trapas,licenci-nemám,jméno-Veselý,teda Lustig,kolo-mám,horský (chtěli vědět značku). Parking super,kousek od trati,jen to tam šíleně smrdělo,slušně řečeno,močí. No nic převlíknout do dresu a hurá s Mahagonim na trať.

Začátek kolem Chrámu na pohodu,kochačka,panoramata.Zatim rovinka ,projet cílovou bránu a hurá dolu kopcom.Menší schody,středověká dlažba,na tacháči 30 a blaženej výraz. Po chvíli vostrá doleva a hned další schody,teď už celkem vostrý a na konci nich odbočka mezi hradby,po nich singletrack,pár šutrů a zas pravá 180 a za ní hned levá 180, obě tlačenka a pár řečí že se pořadatel asi zmagořil,to nevytočí ani Jarda Kulhavec. Pak průjezd parčíkem,výjezd po kostkách,sjezd a po kratší rovince konečně lesní terén.Začátek pěší,schody potom krypl převod až nahoru,v terénu jinou než malou placku nedávám,nahoru,dolu a pořád dokola.Jeden vostrej sjezd a pak zas hurá do kopce k Barboře,po stoletý pěšince plnejch šutrů. Kecáme,láduju do sebe suk ať mám sílu a už frčíme na start. Borec řve 5 minut do startu,všichni nerva,chrt vedle mě puls 120.

Stáááárt. Mela,všici si hledaj místečko,lokty naširoko,občas nějaká vlna.Super,nepadá to,jen to tempo je na mě nějak zběsilý,kolem mě zprava,zleva,funim a dou na mě mrákoty.Kopeček se jede docela kalup a já si řikám že dělám asi blbej sport,Mahagoniho už ani nevidim.No nic,zkusim přežít a uvidí se.Vostrý schody,zácpa,vidim dokonce i známej dres,pochoďák,ale už se celkem chytám a konečně začínám závodit. No aspoň sem si to myslel.V lesíku někdo řve zprava,první Masters startující minutu po nás sou tady,řikám si počkejte Dědci,vás si vychutnám-už sem je neviděl.Blíží se NEJ sjezd,k němu vede zas single,jedu kašpárka nejlehčí(muži ELITA tam jeli i Španěla) a sem tu,ADRENALIN,letim(můj pocit) korytem down,nádhera,Béda Mařík fandí,připadám si jak ve Fort Williamna MS.Kratká rovinka a zas kopec nahoru,už se celkem chytám a občas i někoho předjedu.První kolo je za mnou,ještě 4 a du na paras.Na konci druhýho mi fandí Mahagoni,“Namotal sem přehazku“. V duchu si řikám,kámo neseď na nich,už by sis zasloužil něco novějšího-) No nic,osiřel sem ale rvu se dál statečně sám.Nakonec plnej počet kol a krásnej flek asi 10 od konce,spokojenost.Olympijskou myšlenku sem naplnil bezezbytku.V hospodě sem pak chyt klasickou škytavku Lustigovku-Marku to já mám vždycky když to bylo krásný -)))

Mahagoni měl pravdu,jedou se kule,tratě krásný a super atmosféra.Hoší,tak zas snad někdy ve více lidech na ČP XC. Já teda jedu.

This article has 11 comments

 1. tak v květnu

  ze je to supr, Lusto? Tak v kvetnu budem uz na startu tri? :-)) Ja bohuzel jeste par tejdnu lecim nohu

 2. LukyDuratec

  Ty, Tukane 🙂
  já tu trasu viděl v TV a už při sledování (myslím, že to bylo z loňska) jsem cítil, jak se mi rozlévá teplo ve svalech u nožiček! Je pravda, že při sjezdu na tech schodech/zdi je pomálu místa. P.Boudný se tam skoro nevešel, ale tvá křídla se tam určitě mrštně protáhla 🙂
  P.S. já na startu určitě nebudu..

 3. Pornosák

  tak doufám,že příští rok tam budu už taky,report parádní,obrázek jsem si udělal ouplnej,jak to tama vypadá těbůch

 4. mára

  sem si myslel,že se u tohodle reportu navečeřím,ale furt se řežu smíchy,tak si to vohřeju za hodinu. moc povedený Lusťo…

 5. myšakoff

  jo lustigu, ne nadarmo je tvůj příbuznej arnošt lustig:-)

 6. Mahagoni

  ty ve 🙂 doufám, že se taky dostanu k tomu abych to popsal. Byl to masakr 😀

 7. Mr.Lustig

  Zdar Bikeři,bikerky.Nejsem zrovna spisovatel,ale fakt mě to bavilo psát-) Další report bude z Železnýho Dědka. ZDAREC

 8. myšakoff

  dobrý foto na bajkváze, nechtěl bych tě s tímhle výrazem potkat na bendáku:-))