dsc_0466.jpgV Čechách prej počasí nic moc, sračky jak mi nejmenovaná osoba napsala do mailu… a proto se rád podělim o jarní atmosféru na New Zealandu. Mahagoni mi před delší dobou psal, že bych moch napsat pár řádek o zdejším bajkování. Páč jsem nikdy nebyl dobrej spisovatel, tak mi nějakou dobu trvalo, než jsem se k tomuhle reportu dohrabal, ALE JE TO TU!!

Lokalita – NEW ZEALAND, největší město jižního ostrova Christchurch – přilehlé kopce Port Hills, zhruba dvacet minut jízdy autem z centra. Pro upřesnění – New Zealand není v Evropě, jak si myslela paní v České pojišťovně.

Jelikož město je jedna velká placka, jsou kopce Port Hills docela příjemná změna. Okolí Christchurch je výborná lokalita pro všechny druhy cyklistiky. Jak se zdá podle počtu silničních kol k vidění jak v obchodech, tak v provozu, je tu silniční cyklistika nejpopulárnější. Na silničkách je tu k vidění hodně ženskejch, starších pánů (respekt jim ve zdejších kopcích), mladejch, tlustejch i tenkejch – snad všichni jezděj.
Jak město tak lesy jsou protkaný cyklostezkama s nádhernejma výhledama  na oceán a zasněžený vrcholky zdejších alp. Ideální na XC. Určitě by si tu každej z Vás našel to svoje.

Aby vůbec mohl vzniknout tenhle report musel sem zakoupit ňákou mašinu. Celobrka tu maj všude, ale finanční prostředky sou omezený, takže to vyhrál pevňák, ale nelituju toho, protože  je boží. Jak se řiká „Zpátky ke kořenům“…

Podmínky pro bajkování, který máme rádi jsou tady a přímo u nosu až na to, že kluci sou v Čechách a můžou si o nich jen číst. Snad pro Vás dost dobře popíšu zdejší lokalitu.

DH trať na Port Hills spíš připomíná freeride, ale na pevňáka akorát. Milion klopek v lese, asi pět lajn k výběru, hodně vyžehlený a na kopci menší bikepark velikostí si myslím pro všechny (hodně easy), ale moc pěkně postavený.

Začátek tratě je pod vysílačem s výhledem na Christchurch v pastvinách mezi ovcema (hovna všude), po několika metrech jízdy dva vodrazy. Levej menší, pravej velkej, až sem vyhněd a nechal jsem ho tam, protože tejden před tim sem mluvil s tátou, jak tu bajkuju a bylo mi řečeno, ať si hlavně  rozbiju hubu a když muj táta řekne něco takovýho tak se to stane, hehe… ty tátové.

Dál sjezdík lesem po suchym jehličí, šutrech a kořenech, pak následuje sérka zatáček a sjezdík k bikeparku zakončený houpačkou přes ovčí plot. Dál dvě průjezdný boule, asi 6 klopek, a 7 lavic (laviček). Z parku se dostáváme do lesa na úzkou pešinu v prudkym svahu (vpravo smrt), kde si každý může vybrat ze dvou lajn. Buď klesat z kopce klopkama, což je hodně zábavný. Druhá lajna je rychlejší = gapy přes již zmíněný klopky, ňáký dvojáky konečně s hranama (drifty, kudla), dřevenej wallride, přescesťáky, paráda furt kudla jak to de.

Pokračuje se až na menší rovinu, ale rychlost je dost vysoká, takže po chvíli se zase jede z kopce, klopky, ňákej drop, jehličí (který klouže jak kráva), pak následuje dlouhá, klikatá cestička ve svahu, les, krpál dolů a konec. To je tak ve zkratce jedna z lajn co mě chytla nejvíc.

Na závěr chci poděkovat Jirkovi, který měl tu trpělivost a celé odpoledne za mnou běhal po kopcích s foťákem v ruce. Velký dík.

Kucí český, mějte se fajn, užívejte podzimního bikování a přežijte zimu, ale jak se řiká: „Kdo chce jezdit, ten se na počasí nevymlouvá“, takže si jdu vzít tričko, kraťasy a snad to vedro přežiju.

ZDAR A SÍLU PŘESKOČ DÍRU

Celej Česyk zdraví Míca

This article has 10 comments

 1. Mahagoni

  jooooo, Míca rulzz! Zdravim k protinožcům!

 2. Mr.LUSTIG

  Zdar Míco,to je dost že ses ozval,já myslel žes upad do otroctví a makáš na plantáži s cukrovou třtinou-) A tady máme krásný počasí,opalovačka,kraťásky.Vůbec ti ty vedra nezávidíme.Nám stačí krásnejch českejch 20. ČEST

 3. míca

  Lustigu to si v srpnu usnul,ted ses vzbudil a ještě si se nestačil podivat z okna…nebo si myslel krásnejch 2O cm sněhu?Hurá na běžkyyy.

 4. Michal

  Tak s těma lavičkama…to až se vrátíš, tak můžeš jit jezdit tak do Pyšel:-)), jinak dobrej report, sem si zas zavzpomínal na společný mx..

 5. mára

  furt to tam pere přes to přední kolo, Honzíííí, tady se skáče do manuálů. Aspoň já to tak furt dělám…

 6. Kuba

  Čau Míca! Rád o tobě slyšim a vidim. Máte to tam opravdu krásný, to se musí nechat. Užívej si to, tady je taky ideálně, teda pokud se člověk chce naučit jezdit v bahně…

 7. Czert

  Čus Míco! No pěkný to tam teda je no, a na Máru nedej, musíš jedině přes přední, jinak to nejde 🙂

 8. míca

  Když na tom člověk sedí tak je jedno jestli to tam pere přes přední nebo do manuálu.Pletu si to se šachama u těch se taky sedí,ale ty sou každej čtvrtek vod 7 večer v kulturáku…

 9. Tůra

  Hezky si to sepsal Míco!A pak, že nejsi spisovatel, náhodou hotovej DICKENS!(myslim toho spisovatele,ne nějaký slovo tomu podobný:D)!Jinak ať to tam furt lítá a hlavně ať to tam přežiješ ve zdraví!A taky díky ještě jednou, že mám tu čest mít kolo po takový star!Škoda je,že teď jak mám pevňáka (viděl jsem to u Tebe tak jsem musel taky hned pořídít,mrk mrk) se na velký moc nedostanu:( No nic až opravim brzdu a uzdravim se (zasraná angína)tak se zase protáhnu jako ty za starejch časů!Tak čus a HOBLUJ!