_mg_5627.jpgPojďte se mrknout, jak tři borci strávili na Chlumu pár hodin kolem fotografování. Byla to docela prča. Ale vo tu přece nešlo. Hlavní jsou ty fotky, který se na vás těšej v galerii. Určitě to byla první vlašťovka, která, jak známo, jaro nedělá. Takže z toho plyne co? Že se už teď můžete těšit na pokračování! 🙂

Míca: Zdravíme všechny příznivce sportu a bikování obzvláště
Zhruba 14dní před samotným focením sme se s Markem potkali a on přišel s tím, že má kamaráda, který rád fotí, že by sme mohli udělat pár fotek. Proč ne, asi každej kdo jezdí, chce mít pěknou fotku a potřebuje vlastně zjistit jak na tom kole sedí. Jestli to neni vobráceně, jak řiká Michal.

Časem sme doladili termín a v neděli kolem 17:00 sme dali sraz v lese za hájovnou, jak se řiká U kloučků. Mahagoni přišel a s ním Pítrs fotograf, kterýho vlastně taky znám. Trocha deště, kterej spustil, nikomu nevadila.  Udělalo se par fotek a my se přesunuli na Chlum.

Chlumskej kopec, jak každej ví, je nejlepší! Viď Michale a Máro, vo tom žádná, to je ,,Jasná s jezdcem Hovorou“:-). Cestou na kopec krátíme čas kecáním a odháněním Chlumskejch much, ,,Chlumskejch sviní“ jak jim pracovně říkáme. Začínáme fotit v hustym smrkovym lesiku kde jsou namotaný zatáčky s klopkama. Nejdřív má slovo předjezdec Mahagoni, Pítrs si nastavuje přístroj a fotí se.

Pak přecházíme do další zatáčky pod cornerem, kde se to snažím marně krotit na mokru, ale Pítrs fotí a fotí dobře. Další naše zastávka je menší dropík hned za hlavní chlumskou cestou. Doplňujeme tekutiny, tlačení moc, ale nebrečíme a pokračujem v zábavě. Poslední pasáž na focení vybírá Marek v klopce pod dropíkem přes vyvrácenou borovici na starý trati. Pak pár fotek v rychlý pasáži na novém spodním úseku trati a konec.

Díky Pítrsovi za čas, kterej strávil ve vlhkym lese a hlavně za krásný fotky, Markovi za technickou podporu, bez který by to určitě nešlo. Těšim se na příští fotoden na Chlumu a pevně doufám, že nás tu bude víc, čímž mám na mysli Máru a v dobrym případě i Michala.

Ps:Michale touhle cestou tě zdravíme na NZ, samozřejmě i Péťu, drž se a koukej se vrátit, páč takový peklo co se tu jezdí to jinde neni, dyť ty to víš kámo, brácho.

Bikeři ,,Zlomte rám“!

Pítrs: Česyk Gravity Games aneb sólo pro Mícu
Už nějakou dobu se mi honil hlavou nápad na bláznivé bikerské fotky. Ale vůbec jsem nečekal, že se něco takového tak rychle podaří. Promptní domluva s Mahagonim a Mícou a v neděli odpoledne hurá do Čerčan a na Chlum.

Počasí nám moc nepřálo a tak jsme nevyzkoušeli všechny věci, které jsem chtěl. Přesto jsme si to já, Míca (driver) a Mahagoni (předjezdec, nosič a držák blesků) náramně užili.

Akční focení trvalo asi tři hodiny, nebyl čas na oddych. Začali jsme několika skoky U hájenky a poté jsme se přesunuli na Chlum nafotit nějaké akční klopené zatáčky. Zkušební model v podobě Mahagoniho profičel trať jako blesk a hned za ním se na trať vydal Míca. Já jsem v podstatě jen držel spoušť, měnil karty ve foťáku a baterky do blesku.

_mg_5646.jpgPo třech hodinách bylo hotovo, šupem jsem vyrazil domů stáhnout fotky a prohrabat se tou haldou gigabajtů ke konečnému výsledku.

Na závěr ještě jedno poděkování Mícovi, který neodmítl žádnou bláznivinu, kterou jsem si vymyslel a jezdil neustále nahoru a dolů až se z něj kouřilo. Za odměnu mu může být pár (snad docela povedených) fotek.

Už předem jsem se s Mahagonim domlouval, že si podobnou akci ještě zopáknem. Doufám, že se zúčastí více bikerů a taky fotografů.

Zde se můžete podívat na můj fotoweb, kde najdete všechny fotky.

Mahagoni: Technický ředitel Mahacupu, pan Ing. Petr Krejzl dostal slinu na paparazzi fotečky poletuch ČESYKu.

Slovo dalo slovo a tuhle neděli jsme valili k hájence, kde na nás už čekal Míca. Nejdřív se trochu upejpal, ale pak to tam začal sázet jednu za druhou. Pítrs ho střílel sedmiDéčkem, ovšem předtím jsem se tam musel proběhnout, aby si to nastavil. Nešetřil jsem se. Sázel jsem to tam slušně, jak si můžete všimnout. Bylo to taky díky širokejm řídítkům – vizte, že jsem měl šířku minimálně tak 130 cm. Přihodil jsem dokonce jeden X handed, o kterym se Pítrs vyjádřil, že je to jak útěk trestance.

_mg_5841.jpgPak jsme se přesunuli na Chlum vzdorujíce těm podivnejm muškám, kterym DH sekce říká „Chlumský svině“, Lustig „Paklíšťata“ a Renča „Kloš“. Já tomu řikám „kurvaaaaa“ a tahám si to večer z vlasů. Míca nám předvádí nový treky – hezky jste to tam kluci poladili. Pak fotíme na starý dobrý klopce, kde to Míca dává tak těsně kolem Pítrse, že nevim, koho bych měl eventuelně chytat dřív. Foťák? Pítrse? Mícu? Konu???

Jsme tu už skoro tři hodiny. Je to k nevíře, jak to letí. Už nejni moc světla, tak to balíme. Míca si sundavá helmu a kouří se z něj, jak z guláše na nočnim Mahacupu 2005 🙂

Byla to fajn sešn. Fotky jsou krásný. Nejvíc jsou ty z tý klopky: „Noční“ a „Vezmi mě řídítkama“, jak si můžete všimnout z připojený galerie.

Hoší, díky. Rád se toho zúčastním ještě jednou!

This article has 25 comments

  1. Reny

    pěkné hoši 🙂 už se těším až se připojím i se svou maličkostí jakožto fotograf 🙂 a snad už to v té době bude i bez Klošů jeleních 😀

  2. Myšakoff

    Hoší well done, taky mě napadlo, mít pěknou fotku. My už nákej pátek s Márou a Mícou jezdíme, fotek sice máme hodně, ale ne moc dobrejch. A ted když máme fotografy, tak proč neudělat řádnou bike session…teda až se vrátím:-. Já du do toho!

  3. Pítrs

    Jasný Myšáku,na další photo session se s tebou počítá. Nemůže to přece Míca všechno odmakat sám!