Tradiční oslava cyklistiky, zvláště tedy legendárního MTB závodu Mahacup, měla letos nádech exotiky…

Gala odpoledne věnované malým závodníkům a závodnicím je u konce a sál se pomalu vyprazdňuje. Zůstávají jen kluci a holka z ČESYKu, RoRace Team Pyšely v početném zastoupení a několik dalších nadšenců.

Vyhlašování začíná od posledního místa a pro krásnou miniaturu záchodové mísy si se sobě vlastním úsměvem od ucha k uchu přichází Honza Chmátal. Toto umístění prý bylo součástí jeho tréninkového plánu 🙂 Za chvíli si pro cenu Houbaře přispěchá „předseda“ Petr Faltus. Stupně vítězů na sebe nenechají dlouho čekat. Jako první se na ně postaví Blanka, pak Běla a nakonec já. Mahagoni rychle přemýšlí, co by nám dal za cenu. Zbystří elegantní červené hrníčky s logem BabyBikers. Tak nakonec jsou i poháry, tedy spíše „pohárky“ 🙂 Následuje povinné foto Mahagoniho v obležení žen a může se pokračovat ve vyhlašování. „Pohárky“ se předávají od šestého místa, které vybojoval Lustig. Páté místo obsadil Aleš, nyní známý spíše jako „Piccolo Kreuziger“, popř. „Piccolo“ 🙂 Stejně jako v loňském roce jeli Aleš s Lustigem celý závod spolu až do cílové brány, kde byl Aleš opět o kousíček dřív. Ale do třetice to prý Lustig Alešovi nedaruje a na příští rok chystá velkou odvetu 🙂 Těsně pod stupni vítězů skončil Erik Mařík, který si na MahaGala pořídil účes ve stylu afro. Bronzový Adam Císař chybí, druhé místo bere Mářa mladší a na nejvyšší stupínek se postaví Péťa Frank s nálepkou RoRace Teamu na kravatě. Že by se chystal přestup roku? 🙂 Péťu čeká velká výzva – zvednout pohár nad hlavu. V jeho tváři je vidět odhodlání, zkusí to několikrát, ale nakonec se nezadaří. V průběhu večera se o totéž pokusí několik silných mužů, ale jediný, kdo uspěje, bude Honza Chmátal.

Při vyhlašování jsou oceněni i dva nejmladší účastníci Mahacupu, Davídek a Adélka Chmátalovi, kteří objeli celé jedno kolo, což je vzhledem k jejich věku naprosto obdivuhodný výkon.

V sále se zhasíná a začíná promítání videa. Ústředním tématem je překvapivě „maso“. Mahagoni totiž nelenil a hned po dojetí do cíle přispěchal k ještě udýchaným závodníkům a cpal jim do úst steak. Kdo neměl chuť, měl smůlu 🙂 A že nás bylo poměrně dost. Video je každopádně úsměvné a já mám ještě to štěstí, že to mám i s komentářem od „Piccola“, který nepřehlídne žádný detail a kromě vtipných poznámek doplňuje i komentář k rozměrům nejrůznějších částí těla závodníků 🙂 V průběhu videa se dovídáme, kdo získal další speciální ceny. Mike Shadows v souboji s Tompem vybojoval Kohouta. Běla získává Rváče za bojovnost, jelikož se i po zajížďce k hřbitovu dokázala vrátit do závodu a od vítězství ji v cíli dělilo jen pár metrů. Mně se zcela náhodou povedlo sladit červenou barvu na kole s červeným nápisem HERO na dresu a za to mi Mahagoni udělil „Hvězdu“. Můj monolog a mohutné rozkládání rukama naštěstí přerušil dojezd dalšího závodníka 🙂

Po skončení videa se v sále objeví i bronzový Adam a vyhlašování se opakuje. „Začneme od sedmého místa, ať je tam i Kajmánek,“ hlásí Lustig. Pro páté místo si Aleš přiskáče už jako gorila 🙂 Ale v průběhu večera nebude zdaleka gorilou jedinou… Dalším opozdilcem je Kamil, kterému je slavnostně předán Hovnen.

Oficiality jsou u konce a začíná taneční zábava, kterou má pod palcem muž démonického vzhledu – DJ Mráz. Díky dobře zvolenému repertoáru a všeobecně dobré náladě nakonec vyrazí na parket i ti, kteří původně tvrdili, že nikdy netančí. „Netvař se tak dramaticky!“ nabádá mě při tanci Tomáš. Dojde i na mašinku, která pod vedením Péti Franka zajede na pódium, kde za plentou odhalí tajnou seanci tří mužů z ČESYKu 😉 Nechybí akrobacie RoRace Teamu na stupních vítězů, pod stupni vítězů a na červeném koberci. Cirkus Berousek hadr 🙂 Netrvá to dlouho a začnou se rozmnožovat gorily. Gorilí rodince šéfuje nejzkušenější gorilí samec Tomáš Chmátal a radí, jak vystrčit zadek, aby byla gorila dokonalá.

Zlatý hřeb večera však ještě přijde… Několik borců si totiž od sličných barmanek zapůjčí havajské doplňky a v nich se oddávají tanci. Aleš přispěchá s dvacetikorunou a s radostí míří na vypracované břišní svaly 🙂 Au, to muselo bolet!

Byl to skutečně povedený večer 🙂 Všem díky za účast a snad brzy na viděnou…

A zde jsou výsledky Mahacup 2012! Endlich! 🙂

1 Petr Frank Merida Biking Team 1:01:41
2 Jan Mařík ČESYK 1:03:56
3 Adámus Caesar Voláč 1:07:00
4 Tomáš Mařík 1:07:12
5 Aleš Vágner RoRace Team Pyšely 1:07:36
6 Michal Veselý ČESYK 1:07:42
7 Petr Weiman ČESYK 1:12:23
8 Jan Voříšek 1:13:10
9 Roman Frank Skappa Horka Říčany 1:15:10
10 Tomáš Brdek 1:23:00
11 Richard Puška Biketrans Poříčí 1:24:00
12 Martin Talácko 1:24:00
13 Ondra Brdek 1:24:40
14 Hana Vrbovcová ČESYK 1:31:50
15 Běla Steinbachová Planet Toys Cycling 1:32:55
16 Blanka Vágnerová RoRace Team Pyšely 1:33:40
17 Petr Faltus 1:36:22
18 Markéta Ulrychová 1:54:30
19 Michal Šedivý ČESYK 2:00:00
20 David Mareš RoRace Team Pyšely 2:09:00
20 Jan Chmátal RoRace Team Pyšely 2:09:00
David Chmátal RoRace Team Pyšely
Adéla Chmátal RoRace Team Pyšely
Tomáš Povolý ČESYK
Tomáš Richter Biketrans Poříčí
Pavel Matoušek

Přikládám jen pár fotek, ostatní najdete v galerii MahaGala

This article has 10 comments

  1. Lustig

    Povedená akcička,ještě mám památku od toho RORACE PUPENDA,ale ne na břichu ale na pozadí-)))

  2. Mahagoni

    No, tak výsledky bychom měli venku. Je to sice tabulka bez borderů, ale náš wysiwyg toho víc neumí…