Czert, Rakeťák a spol. vyrazili o víkendu na týdenní trip do Les Gets a tak mi v tejdnu volá Kubaaa, že prej je s náma vždycky dobrej pojezd, tak jestli  někam nevyrazíme. Kubajsz je znalej, ale tentokrát se fakt netrefil, volba padla na bikepark Kosmonosy.

Je neděle ráno, po výživný oslavě třicátejch narozenin starýho Františka, mě Míca  ještě voteklej dopoledne nabírá a vyrážíme směr Boleslav, kde už na pumpě čeká taky svatbou votejklej Kuba, s hláškou dneska to bude stát za hovno.

Dorážíme do bajk parku a připadáme si jak v Černobylu, stojej tu tři starý vopuštěný budovy, bordel, jak v Chánově a mezi tim všim je namotaná 4kroska a dole nákej slopestyle. Rozjezd s příšlapem,  následujou tři lavice od tří do pěti metrů, bez hran, tak člověk ani nemá motivaci se náko posnažit. Dáváme warm up na 4krosce, která začíná kolmo dolů, následuje vzestupák, klopna, dvě tráňka za sebou a pak dva menší dvojáky,kde se posmějem, utažená klopna,  lavice, dlouhej nájezd na cílovej skok kterej má do dopadu mejch 10 kroků, Kubovejch 8, s 2metrovou nájezdovou hranou. Shodli sme se, že takhle daleko nasposled letěl asi jen Gagarin.  Zpočátku se trochu trápíme, je neskutečný vedro, potíme první píva, ale nakonec nák tak vše dáváme.

Následuje higlights dnešního dne a to cílová lavice.No co je tu, tak jí zaskočíme. Vylítneš z vinglu votáčkoměr držíž do maxima, potáhneš a seš tam. Na první pokus tam s Kubou málem necháváme motor…., Míca vše sleduje z povzdálí, nedivím se za chvílí bude vyučovat smyky na Zélandu a nechce se dojebat. Dopoledne zakončujem ve spodní části parku kde krmíme lavice, který stavěl, někdo,  kdo na kole asi nikdy neseděl, ale furt se tlemíme, nic jinýho nám nezbejvá, je to asi nejhorší pojezd letošního roku…,

Máro o nic si nepřišel a to ses zas bál… Balíme a vyrážíme do nový lokality, nadejchat se čerstvýho pražskýho vzduchu, směr Bohnice Bmx. Trať je namotaná v menším údolíčku, zase náký točky, nevelký dirtový vodpaly, první runda na slepici a dál už vše zaskakujem na pohodu, spravujem si štýl,  proběhne ňáký focení a totálně bez energie vyrážíme k domovu.

Škoda, že kolo neumí mluvit, dneska by nás asi nepochválilo…. Zdraví sílu přeskoč díru!

This article has 1 comment

  1. Pornos

    tak to sem rád,že se vám tam tak líbilo.chtělo by to občas ňákou tu vysvjetlifku ale den to musel bejt weri najs …….chááááááááááá cháááááá