cimg2515.jpgSepsali jsme pro vás s Lustigem pár řádků o každoročním běhu na legendární Chlum. Rovnou prozradím, že to bylo těžký. Fujky, fujky. Tady si přečtete, jak trpěli bohatýři ČESYKu na hřbetu legendárního Chlumu.

Jak to viděl Starej Lustig

Zas po roce návrat na start legendárního běhu na náš oblíbenej kopec. Už sem tu něco málo běhů dokončil, čim sem starší tím to jde s časama do háje. Tak snad za rok to prolomim.

Po startu sem snad poprvý co to běhám držel nohy zpátky, Mahagoni se špičkou se mi pomalu vzdalujou, první strmej úsek u márnice mám zásek tak 200 metrů, ale aspoň je pořád vidim před sebou. Mezera mezi mnou a čelem se bohužel až docíle už jen zvětšuje. A ještě mě k tomu dobíhaj i bězci zezadu, i běžkyně. Nejhorší pro mě bylo překonat asfalt, pak na hlíně a někde i ledu to bylo lepší.

Za závorou kolem vápenky odpočinková rovinka, pak kopeček a po vrstevnici kolem Chlumu. A to nej na konec, 100 krušnejch metrů kolem bunkru až do cíle. Tam sem pokleknul a chvilku to rozdýchával. No a za pár sekund zas ten krásnej pocit, že to člověk doběhnul a nezabalil. Tak zas za rok Chlumwitch, dík.

Jak to viděl Mahagoni

Letos jsem to vzal „na Lustiga“ a od startu to napálil. Běželo se mi krásně lehce, držel jsem první grupeto a pomlaskával si. Na rovince pod hřbitovem jsem vždycky ztrácel a i když  jsem mrskal patama až za uši, tak mi tam pár lidí vyndalo. Těšil jsem se tedy do smrtelné zatáčky u hřbitova, ale…

Přišel nečekanej zásek a já se začal prosívat squadrou borců. Před zavorou na mě kynou Kajmani s děckama, ale já nemám ani sílu zamávat. Skutečně hnus to byl. Prostě se někdy nezadaří. Nahoře v cíli se lámu v pase, dobíhá Petr Vrchota, který posekal Lustiga a klepe mi na rameno, že jako dobrý. No, bejvávalo to lepší 🙂

Tady si můžete přečíst repku z minula a tady další.

Výsledky

Fotky od Honzy Herdy

This article has 7 comments

  1. Hanka

    Moc mě mrzí, že jsem u toho nemohla být (myslím samozřejmě jako divák, nikoliv na startu:o)… Máte můj obdiv!