Dva roky jsou za námi. To znamená, že už je co srovnávat. A nás opravdu překvapilo, kam se BabyBikers letos posunuli. Jsou zkušenější nejen organizátoři, ale také je vidět velký rozdíl v tom, jak děti závodí. Jejich posun je opravdu výrazný.

Před dvěma lety jsme začali pořádat seriál cyklistických závodů pro děti do 15 let a říkali jsme si, že se to všem líbí a tak jsme se rozhodli pokračovat. Ale nečekali jsme, že téměř zdvojnásobíme startovní listinu a hlavně, že to děcka bude až takhle bavit.

Dokonce si troufám tvrdit, že my už jen trochu vylepšujeme původní koncept, ale sportovní úroveň jednotlivých závodů se nesmírně zvýšila. Děti to baví a je to z jejich jízdy a také rostoucí účasti vidět.

Ti mladší si závody užívají a a ty starší to berou ostře sportovně. Přiznám se, že když vidím ty starší kategorie, jak se ženou po trati s naprosto soustředěným výrazem, vzpomenu si na Jaroslava Kulhavého a další naše elitní bikery, které pozoruji na těžkých tratích XC závodů českého poháru.

Stejně jako ve velkých závodech i na BabyBikers jsme svědky velkých triumfů, malých sportovních tragédií, poctivě odmakané práce, únavy a často i slz. I tyhle výkony je třeba ocenit, protože každý, kdo jednou stál na startovním roštu mezi soupeři, ví, jak neskutečně velký stres to je. O to víc znásobený fandícími rodiči.

BabyBikers to ale nejsou jen závody, ale také prostor pro setkávání. Určitě jste si toho všimli. Starší děti pozorují ty mladší, jak závodí a fandí jim. Nebo si projíždějí trať. Nebo si hrají pospolu někde v lese. Stalo se občas, že při vyhlašování nepřevzal závodník cenu, protože zrovna stavil v Bažantnici domeček z mechu, nebo rovnou celou zoo. Mladší pak sice po závodech většinou odcházejí s rodiči domů, ale spousta z nich zůstává, buď aby si dál hráli, nebo podpořili starší kamarády.

A nakonec i pro rodiče je fajn vypadnout na půl den z domu a strávit ho v přírodě. Někteří pomáhají na trati a to je pomoc neocenitelná. Organizátoři tráví na trati opravdu hodně času, k tomu připočtěte čas strávený přípravou samotných závodů, shánění peněz na ceny atd… Pomalu lepíme dohromady itinerář a na tomto místě chceme všem poděkovat za úspěšnou sbírku na nůžkový stan, kterou jsme vyhlásili na galavečeru 25.11. Vybrali jsme 5 300 Kč, které dle slibu zdvojnásobíme a jeden nůžkový stan je na světě. Z toho máme opravdu velkou radost.

Vrháme se do dalšího, už třetího, ročníku Čerčany BabyBikers a těšíme se zase na výkony všech BabyRiders! Na základě výsledků průzkumu zachováváme stávající počet závodů a rozvržení závodního dne. Dále zvedáme startovné přes internet z 50 Kč na 70 Kč, což kompenzujeme medailí pro všechny závodníky při vyhlášení jednotlivých závodů. Další informace se můžete dočíst na aktualizované stránce seriálu.

Těšíme se na Vás 28.4. 2013 u Hájenky!

Galerie ze slavnostního vyhlašování výsledků

 

This article has 315 comments

  1. Hanka

    Všem BabyBikerům a jejich rodičům přeji hodně úsměvů a skvělých zážitků na závodech v roce 2013!